Anasayfa  
  Özbal Çelik  
  Laboratuvar  
  Kurumsal  
  Yatırımcı İlişkileri  
  İnsan Kaynakları  
  Kalite  
  Üretim  
  İletişim  
  Medyada Özbal  
Yönetim Kurulu
 

Yönetim Kurulu Üyeleri Adı ve Soyadı Bitiş Tarihleri
Yön. Kurulu Başkanı (Vekaleten) Kamil Emre ERCİYAS 20.07.2020
Yön. Kurulu Üyesi Hasan Tufan BALLI 20.07.2020
Yön. Kurulu Üyesi Yılmaz BAĞ 20.07.2020
Bağımsız Yön. Kurulu Üyesi Mustafa ÖZBEY 20.07.2020
Bağımsız Yön. Kurulu Üyesi Taner IŞIN 20.07.2020

Kamil Emre ERCİYAS (Yönetim Kurulu Başkanı (Vekaleten) :

K. Emre Erciyas, d.1983, Erciyas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. FMV Nişantaşı Işık Lisesi’ni (2001), bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi ‘Üretim Sistemleri Mühendisliği’ bölümünden mezun olmuştur (2006). Yüksek lisansını ise Kaliforniya Üniversitesi’nde, Berkeley, CA,tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Erciyas Çelik Boru A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan K. Emre Erciyas, 2009 yılında İş Geliştirme Müdürlüğü görevini üstelenmiş ve ardından şirket içerisinde farklı departman ve pozisyonlarda çalışmıştır.

2013 yılında Erciyas Enerji ve Briza Rüzgar Enerji'yi kurmuştur.

Erciyas Holding A.Ş., Glober Lojistik, Erciyas Çelik Boru A.Ş., Erciyas Enerji A.Ş., Briza Rüzgar Enerji A.Ş., Bimaş Bisiklet Motosiklet San. Tic.A.Ş., RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. Çelikler Boru San. Tic. ve Ltd. Şti’de ise Şirket Müdürü’dür.

Endeavor Türkiye, Keiretsu Forum İstanbul Melek Yatırımcı Ağı ve National Geography Society üyesidir.

Üretim, strateji ve iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi, ticari ve konjonktürel öngörü, proje yönetimi, lojistik planlama, müşterek girişim sözleşme görüşmeleri konularına yoğunlaşmıştır.

Çelik, boru hatları, yenilenebilir enerji üretimi, enerji güvenliği, taahhüt, bisiklet üretimi konularında uzmanlaşmıştır.

Özel ilgi alanları: Ekstrem sporlar ve macera, seyahat, motor sporları, yelken, kayak,snowboard, dalış, tırmanış ve voleybol.

Hasan Tufan BALLI (Yönetim Kurulu Üyesi ) :

Hasan Tufan Ballı,1965,İstanbul doğumludur. 1979 yılı sektörle ilk tanışması olmuştur.1979-1993 yılları arasında Ümran Spiral Kaynaklı Boru A.Ş.’de Planlama Müdürlüğüne kadar uzanan üretim safhasında çalışmıştır.1993-1998 yılları arası Erciyas Çelik Boru’da Fabrika Müdür Yardımcılığı yapmıştır.1995 yılında Özbal Çelik Boru’yu Tarık Özkaya ile birlikte kurmuştur. Özbal Çelik Boru San.Tic.ve Taah.A.Ş./Güney Boru San. Ve Tic. Ltd. Şti. şirketlerinde ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, MESİAD Dasifed Delegesi,TÜRAB Yönetim Kurulu Üyesi, Mersin Yelken Kulübü Başkanı görevlerini yürütmektedir
.

Yılmaz BAĞ (Yönetim Kurulu Üyesi) :

Yılmaz Bağ, 01.03.1965 yılında Bilecik’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Butoni Denizcilik A.Ş.’de Muhasebe-Finans Sorumlusu olarak kariyerine başlayarak ardından 1996 yılından 1998 yılına değin FTC FrimakDay. Tüketim Malları A.Ş.’de Finans ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görev aldı. 1998 yılından itibaren Erciyas Holding A.Ş.’de kariyerini devam ettirmekte olup, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Ek olarak Erciyas Enerji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. BAĞ, evli olup bir kız çocuk sahibidir.

Mustafa ÖZBEY (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) :

Mustafa Özbey, 01.01.1946 yılında Ankara'da doğdu. 1960 yılında Deniz Lisesine giren Mustafa Özbey, 1967 yılında teğmen rütbesinde Donanmaya katıldı. 1974-1976 yılları arasında Deniz Harp Akademisi eğitimini tamamladıktan sonra, Kurmay Yüzbaşı olarak Genelkurmay Başkanlığında yeni görevine başladı. 1976-1992 yılları arasında yurtiçi ve yurt dışında ileri eğitim programlarına devam etti ve NATO Karargahı/Brüksel'de üç yıl Kuvvet Planlama subayı olarak görev yaptı. Aynı dönemde, gemi komutanlıkları komodorluk yaptı.

1992 yılında Tuğamiral rütbesine terfi eden Mustafa Özbey, Deniz Kuvvetleri Plan ve Prensipler Başkanlığı, Hücumbot Filosu komutanlığı görevlerinde bulundu. 1996 yılında Tümamiral Rütbesine terfi ettikten sonra, Genelkurmay Yunanistan-Kıbrıs Daire Başkanlığı, Mayın Filosu Komutanlığı ve Donanma Kurmay Başkanlığı görevlerini yaptı. 2001 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

Özel sektör şirketlerinde, danışman ve yönetici olarak görev yapan Mustafa Özbey, 2015 yılından beri, Özbal Çelik Boru San. Tic. ve Taah. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

"Global İlişkiler Forumu isimli düşünce kuruluşu üyesi olan Mustafa Özbey, Münire Özbey ile evli olup iki kız çocuk sahibidir.

Taner IŞIN (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) :

Taner Işın, 1946 İstanbul doğumlu Taner Işın, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarında Gürmal Valf ve Fittings Sanayi A.Ş. de çalışma hayatına başladı. 1971 yılında Işın Ticaret adlı şahsi firmasını kurdu. Oniks Mermer Hediyelik Eşya ihracatı ve SKF, FAG ve INA rulmanlarının ithalatı ve pazarlamasını yaptı. 1975 yılında Dirsan Boru Parçaları Sanayi A.Ş.'ni kurdu, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevini yürüttü. 1984 yılında Çelik Dirsek Sanayi A.Ş.'ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevlerini 1996 yılına kadar sürdürdü. 1994 yılında TÖSYÖV İstanbul Yönetim Kurulu'nda görev yaptı. Kendisi aynı zamanda, Erciyas Holding grup şirketlerinden Bimaş Bisiklet Motosiklet A.Ş. ve Özbal Çelik Boru San. Tic. ve Taah. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.Mail Bülteni
Özbal Çelik Boru ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için lütfen mail bültenimize mail adresinizi ekleyiniz..