Anasayfa  
  Özbal Çelik  
  Laboratuvar  
  Kurumsal  
  Yatırımcı İlişkileri  
  İnsan Kaynakları  
  Kalite  
  Üretim  
  İletişim  
  Medyada Özbal  
Yönetim Kurulu
 

Yönetim Kurulu Üyeleri Adı ve Soyadı Bitiş Tarihleri
Yönetim Kurulu Başkanı Candan KARLITEKİN 20.07.2020
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Emre ERCİYAS 20.07.2020
Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tufan BALLI 20.07.2020
Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz BAĞ 20.07.2020
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ÖZBEY 20.07.2020
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Taner IŞIN 20.07.2020

Candan KARLITEKİN (Yönetim Kurulu Başkanı) :

Candan Karlıtekin, 2003-2010 yılları arasında Türk Havayolları (THY)’da Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlıklarını yürütmüştür. Karlıtekin, teknik bakım şirketi THY-Teknik A.Ş., THY’nin markası olan Anadolu Jet, İkram Şirketi olan Turkish DO&CO, Türk Yer Hizmetleri şirketi TGS ve Jet Yakıt Tedarikçisi THY-OPET’in kurucusu olup, THY’nın Star Alliance’a katılmasına öncülük etmiştir. THY’daki Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın iştiraki olan Sun Express’in de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür.

Karlıtekin, THY’daki görevi öncesinde 1996-97 yıllarında Türkiye Kalkınma Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevini ifa etmiştir. Bu süreçte aynı zamanda Türk-Nippon Sigorta A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve Kalkınma Menkul Değerler A.Ş.’yi kurmuştur.

Bürokrat olarak Karlitekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı’nı yapmıştır (1994-1996). Daire Başkanlığı döneminde, İGDAŞ, İDO, Halk Ekmek, Ulaşım A.Ş. ve Kiptaş dahil olmak üzere toplam 19 iştirakin operasyonlarını Belediye adına koordine etmiştir.

Karlıtekin, 1990-1993 yıllarında Türk Eximbank’ın Araştırma Direktörü ve 1988-1990 yıllarında ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda (Kalkınma Bakanlığı) Uzman Analist olarak çalışmıştır.

Aynı zamanda aktif bir girişimci olan Karlıtekin, HVAC/R ve Yapısal Çelik Şirketi’nin ortağıdır. Erciyas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Özbal Çelik Boru A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

Karlıtekin, 2010 yılından beri İstanbul Şehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim görevlisi olarak da eğitim vermektedir.

Karlıtekin, New York Devlet Üniversitesi Albany’de Uluslararası Ticaret, Finans ve Makroekonomi Ph.D. (1988) ve M.A. (1984) dereceleri yapmış olup , lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi /İstanbul’da Ekonomi dalında yapmıştır (1983). 2013 yılında Nottingham Trent Universitesi’nde Nottingham Law School’dan LLB derecesi almıştır.

Kamil Emre Erciyas (Yönetim Kurulu Başkan Vekili) :

K. Emre Erciyas, d.1983, Erciyas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. FMV Nişantaşı Işık Lisesi’ni (2001), bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi ‘Üretim Sistemleri Mühendisliği’ bölümünden mezun olmuştur (2006). Yüksek lisansını ise Kaliforniya Üniversitesi’nde, Berkeley, CA, tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Erciyas Çelik Boru A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan K. Emre Erciyas, 2009 yılında İş Geliştirme Müdürlüğü görevini üstelenmiş ve ardından şirket içerisinde farklı departman ve pozisyonlarda çalışmıştır.

2013 yılında Erciyas Enerji ve Briza Rüzgar Enerji'yi kurmuştur. Erciyas Holding A.Ş. ve Erciyas Çelik Boru A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu üyesidir. Erciyas Enerji, Briza Rüzgar Enerji, Bimaş Bisiklet Motosiklet, ECC-BİMAŞ NV’de ise Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Endeavor Türkiye, Keiretsu Forum İstanbul Melek Yatırımcı Ağı ve National Geography Society üyesidir.

Üretim, strateji ve iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi, ticari ve konjonktürel öngörü, proje yönetimi, lojistik planlama, müşterek girişim sözleşme görüşmeleri konularına yoğunlaşmıştır.

Çelik, boru hatları, yenilenebilir enerji üretimi, enerji güvenliği, taahhüt, bisiklet üretimi konularında uzmanlaşmıştır.

Özel ilgi alanları: Ekstrem sporlar ve macera, seyahat, motor sporları, yelken, kayak,snowboard, dalış, tırmanış ve voleybol.

Hasan Tufan BALLI (Yönetim Kurulu Üyesi) :

Hasan Tufan Ballı,1965,İstanbul doğumludur. 1979 yılı sektörle ilk tanışması olmuştur.1979-1993 yılları arasında Ümran Spiral Kaynaklı Boru A.Ş.’de Planlama Müdürlüğüne kadar uzanan üretim safhasında çalışmıştır.1993-1998 yılları arası Erciyas Çelik Boru’da Fabrika Müdür Yardımcılığı yapmıştır.

1995 yılında Özbal Çelik Boru’yu Tarık Özkaya ile birlikte kurmuştur. Özbal Çelik Boru San.Tic.ve Taah.A.Ş. / Özbal Metal Pazarlama Taşımacılık Boru İnşaat Plastik Geri dönüşüm Sanayi Tic.Ltd.Şti. / Han Global Taşımacılık Hizmetleri, Makine, İnşaat, Petrol Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. / RC Mühendislik ve Mak. San.Tic. Ltd. Şti ./ Han Teknolojik İmalat Montaj Taah.San. ve Tic.A.Ş. şirketlerinde ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Bir dönem Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, ve halen sürdürmekte olduğu MESİAD Dasifed Delegesi, TÜRAB Yönetim Kurulu Üyesi , Mersin Yelken Kulübü Başkan Yardımcılıkları görevlerini yürütmektedir.

Yılmaz BAĞ (Yönetim Kurulu Üyesi) :

Yılmaz Bağ, 01.03.1965 yılında Bilecik’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Maliye Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Butoni Denizcilik A.Ş.’de Muhasebe-Finans Sorumlusu olarak kariyerine başlayarak ardından 1996 yılından 1998 yılına değin FTC FrimakDay.

Tüketim Malları A.Ş.’de Finans ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görev aldı. 1998 yılından itibaren Erciyas Holding A.Ş.’de kariyerini devam ettirmekte olup, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Ek olarak 2014 Temmuz ayından itibaren ECC-BİMAŞ N.V. ve 2016 Şubat ayından beri de RC Mühendislik A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. BAĞ, evli olup bir kız çocuk sahibidir.
.

Mustafa ÖZBEY (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) :

Mustafa Özbey, 01.01.1946 yılında Ankara'da doğdu. 1960 yılında Deniz Lisesine giren Mustafa Özbey, 1967 yılında teğmen rütbesinde Donanmaya katıldı. 1974-1976 yılları arasında Deniz Harp Akademisi eğitimini tamamladıktan sonra, Kurmay Yüzbaşı olarak Genelkurmay Başkanlığında yeni görevine başladı. 1976-1992 yılları arasında yurtiçi ve yurt dışında ileri eğitim programlarına devam etti ve NATO Karargahı/Brüksel'de üç yıl Kuvvet Planlama subayı olarak görev yaptı. Aynı dönemde, gemi komutanlıkları komodorluk yaptı.

1992 yılında Tuğamiral rütbesine terfi eden Mustafa Özbey, Deniz Kuvvetleri Plan ve Prensipler Başkanlığı, Hücumbot Filosu komutanlığı görevlerinde bulundu.

1996 yılında Tümamiral Rütbesine terfi ettikten sonra, Genelkurmay Yunanistan-Kıbrıs Daire Başkanlığı, Mayın Filosu Komutanlığı ve Donanma Kurmay Başkanlığı görevlerini yaptı. 2001 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

Özel sektör şirketlerinde, danışman ve yönetici olarak görev yapan Mustafa Özbey, 2007 yılından beri, Erciyas Çelik Boru A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.
"Global  İlişkiler Forumu isimli düşünce  kuruluşu üyesi  olan Mustafa Özbey, Münire Özbey ile evli olup iki kız çocuk sahibidir.

Taner IŞIN (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) :

Taner Işın, 1946 İstanbul doğumlu Taner Işın, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarında Gürmal Valf ve Fittings Sanayi A.Ş. de çalışma hayatına başladı. 1971 yılında Işın Ticaret adlı şahsi firmasını kurdu. Oniks Mermer Hediyelik Eşya ihracatı ve SKF, FAG ve INA rulmanlarının ithalatı ve pazarlamasını yaptı. 1975 yılında Dirsan Boru Parçaları Sanayi A.Ş.'ni kurdu, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevini yürüttü. 1984 yılında Çelik Dirsek Sanayi A.Ş.'ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevlerini 1996 yılına kadar sürdürdü. 1994 yılında TÖSYÖV İstanbul Yönetim Kurulu'nda görev yaptı. Kendisi aynı zamanda, Erciyas Holding grup şirketlerinden Bimaş Bisiklet Motosiklet A.Ş. ve Özbal Çelik Boru San. Tic. ve Taah. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.Mail Bülteni
Özbal Çelik Boru ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için lütfen mail bültenimize mail adresinizi ekleyiniz..