Anasayfa  
  Özbal Çelik  
  Laboratuvar  
  Kurumsal  
  Yatırımcı İlişkileri  
  İnsan Kaynakları  
  Kalite  
  Üretim  
  İletişim  
  Medyada Özbal  
Yönetim Kurulu

              Yönetim Kurulu

İsim & Soyisim

Süre

              Yönetim Kurulu Başkanı

Kamil Emre ERCİYAS

25.10.2021

              Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yılmaz BAĞ

25.10.2021

              Yönetim Kurulu Üyesi

Çoşkun Kılıç

25.10.2021

              Yönetim Kurulu Üyesi

Başak TAV

25.10.2021

             Bağımsız Yön. Kurulu Üyesi

Mehmet Şükrü SOKULLU

25.10.2021


             Bağımsız Yön. Kurulu Üyesi


Taner IŞIN


25.10.2021


              Kamil Emre ERCİYAS (Yönetim Kurulu Başkanı) :

K. Emre Erciyas, d.1983, Erciyas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. FMV Nişantaşı Işık Lisesi’ni (2001), bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi‘Üretim Sistemleri Mühendisliği’ bölümünden mezun olmuştur (2006). Yüksek lisansını ise Kaliforniya Üniversitesi’nde, Berkeley, CA, tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Erciyas Çelik Boru A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan K. Emre Erciyas, 2009 yılında İş Geliştirme Müdürlüğü görevini üstelenmiş ve ardından şirket içerisinde farklı departman ve pozisyonlarda çalışmıştır.

2013 yılında Erciyas Enerji ve Briza Rüzgar Enerji'yi kurmuştur.

Erciyas Holding A.Ş., Glober Lojistik, Erciyas Çelik Boru A.Ş., Erciyas Enerji A.Ş., Briza Rüzgar Enerji A.Ş., Bimaş Bisiklet Motosiklet San. Tic.A.Ş., RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. Çelikler Boru San. Tic. ve Ltd. Şti’de ise Şirket Müdürü’dür.

Endeavor Türkiye, Keiretsu Forum İstanbul Melek Yatırımcı Ağı ve National Geography Society üyesidir.

Üretim, strateji ve iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi, ticari ve konjonktürel öngörü, proje yönetimi, lojistik planlama, müşterek girişim sözleşme görüşmeleri konularına yoğunlaşmıştır.

Çelik, boru hatları, yenilenebilir enerji üretimi, enerji güvenliği, taahhüt, bisiklet üretimi konularında uzmanlaşmıştır.

Özel ilgi alanları: Ekstrem sporlar ve macera, seyahat, motor sporları, yelken, kayak,snowboard, dalış, tırmanış ve voleybol.

Yılmaz BAĞ (Yönetim Kurulu Başkan Vekili) :

Yılmaz Bağ, 01.03.1965 yılında Bilecik’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Butoni Denizcilik A.Ş.’de Muhasebe-Finans Sorumlusu olarak kariyerine başlayarak ardından 1996 yılından 1998 yılına değin FTC FrimakDay. Tüketim Malları A.Ş.’de Finans ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görev aldı. 1998 yılından itibaren Erciyas Holding A.Ş.’de kariyerini devam ettirmekte olup, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Ek olarak Erciyas Enerji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. BAĞ, evli olup bir kız çocuk sahibidir.

Coşkun Kılıç (Yönetim Kurulu Üyesi ) :

Coşkun Kılıç, 2006-2016 yılları arasında Türk Havayolları (THY)’da CFO görevini yürütmüştür. THY’de geliştirdiği yeni stratejiler çerçevesinde yüklü finansman alternatifleri temşin edilmesine öncülük etmiştir. Kılıç, Jet Yakıt Tedarikçisi THY-OPET’in kurucularından olup, teknik bakım şirketi THY-Teknik A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. THY’da yürüttüğü görev esnasında aynı zamanda Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın iştiraki olan Sun Express’in de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür.

Kılıç, THY’daki görevi öncesinde 2004-2006 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı’nda Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu görevlerini ifa etmiştir. Kariyerinin başlangıcında 1992-2002 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanları Kurulu’nda Baş Hesap Uzmanı olarak çalışmıştır.

Aynı zamanda aktif bir girişimci olan Kılıç, Düzce Botanik Peyzaj Mimarlık A.Ş.’nin ve Bioakva Ltd. Şti’nin kurucu ortağıdır. Erciyas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Bimaş Bisiklet Motosiklet ve San. Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyedidir.Kılıç, Illinois Universitesi Chicago’da dünyadaki en üst üç finans işletme programları arasında yer almakta olan MA, Urbana Champaign College of Business, Finance programını tamamlamış olup (2002), lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde Ekonomi dalında yapmıştır (1991).

Çalışma hayatında pek çok ödüle layık görülen Kılıç, 2012 yılında Avrupa’nın en iyi CFO’su seçilmiş, bunun yanısıra finans alanında özellikle sabit getirili sermaye piyasası araçları ihracı konusunda birçok ilklere imza atmıştır.

Başak TAV:

Başak Tav 2010-2020 yılları arasında OYAK Maden Metalurji Grubunda Pazarlama ve Satıştan sorumlu Başkan Yardımcılığı ve en son OYAK Enerji Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Sorumluluk aldığı alanlarda yeniden yapılanma, stratejik ve çevik yönetime geçiş ile ilgili dönüşüm projeleri gerçekleştirmiş, dünya çapında başarılı iş sonuçlarının elde edilmesinde lider rol oynamıştır. Bu rollerinin yanı sıra 5 yıl Erdemir Çelik Servis Merkezi’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da çalışmış, üretim tesisleri ve yatırım projeleri yönetmiştir. Aynı dönem içinde Türk Çelik İhracatçıları Birliği’nde Başkan Yardımcılığı ve Türk Çelik Üreticileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.


Tav, Oyak Grubundaki görevleri öncesi 10 yıl Azerbaycan’da yerleşik olarak çalışmış, Ernst & Young Şirketinde Denetim Müdürlüğü yapmış, buna ek olarak çeşitli şirketlerdeki yönetici ve danışman rolü ile alüminyum ve çelik gibi petrol dışı özel sektör şirketlerinin yeniden yapılanması, finansman yönetimi ve yatırım projelerinde çalışmıştır.

Tav, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olup, Cornell Üniversitesi’nde Pazarlama, IEDC-Bled School of Management Okulunda Liderlik eğimleri almıştır.

Mehmet Şükrü SOKULLU (BağımsızYön.KuruluÜyesi):

M. Şükrü Sokullu, 1947 yılı İstanbul doğumludur. Orta tahsilini Alman Lisesi'nde, yüksek tahsilini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakultesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını Avusturya Kültür ve Bilim Bakanlığı bursu ile Viyana'da yapmıştır.

İlk iş tecrübesi Piyale Gurubu'nun Almanya'daki firmasında gıda maddeleri satış koordinatörlüğü pozisyonu ile başlamıştır. Daha sonra ihracat müdürü olarak Borusan'da görev almış, 1982 yılında da ortaklarıyla birlikte Avrupa’dan sac ithalatı yapan bir firma kurarak serbest meslek hayatına atılmıştır. Daha sonraki yıllarda Hoesch, Krupp Hoesch ve son olarak da Thyssen Krupp firmalarının Türkiye mümessilliğini yapmıştır. 2015 yılının sonunda da emekli olmuştur. Evli ve bir erkek ve bir kız çocugunun babasıdır.Taner IŞIN (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi) :

Taner Işın, 1946 İstanbul doğumlu Taner Işın, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun oldu.


Üniversite yıllarında Gürmal Valf ve Fittings Sanayi A.Ş. de çalışma hayatına başladı. 1971 yılında Işın Ticaret adlı şahsi firmasını kurdu. Oniks Mermer Hediyelik Eşya ihracatı ve SKF, FAG ve INA rulmanlarının ithalatı ve pazarlamasını yaptı. 1975 yılında Dirsan Boru Parçaları Sanayi A.Ş.'ni kurdu, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevini yürüttü. 1984 yılında Çelik Dirsek Sanayi A.Ş.'ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevlerini 1996 yılına kadar sürdürdü. 1994 yılında TÖSYÖV İstanbul Yönetim Kurulu'nda görev yapmıştırMail Bülteni
Özbal Çelik Boru ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için lütfen mail bültenimize mail adresinizi ekleyiniz..